O nás

o Spoločnosti
Modeláreň s.r.o.

V spoločnosti Modeláreň s.r.o. sa zaoberáme výrobou kusových a sériových modelových zariadení, foriem, kompozitov, odliatkov a taktiež komplexnými dodávkami finálnych výrobkov so zahrnutím všetkých výrobných krokov. Naše výrobné procesy zahŕňajú najmodernejšie technológie cez programovanie CAD/CAM Engineering, 5-osé CNC frézovanie, 3D tlač a 3D skenovanie.

Sme schopní rýchlo a flexibilne reagovať na priania a potreby našich zákazníkov. Dlhodobé skúsenosti a odborné znalosti našich zamestnancov sú predpokladom pre výrobu precíznych modelových zariadení, foriem či odliatkov.

Certifikát ISO:

Pre zachovanie dôvery našich zákazníkov zaručujeme vysokú kvalitu našich produktov a spoľahlivosť našich služieb.

Strojný park

V Modelárni s.r.o. fungujeme v novovybudovaných moderných priestoroch s výrobnou plochou 550m2 . Naša výrobná hala je vybavená a disponuje rozsiahlym strojným parkom a zariadením, ktoré umožňuje dokonalé tvarové spracovanie dreva, laminátu, MDF, blokového materiálu, plastu, polystyrénu, kovu, styroduru, rôznych odlievacích a epoxidových hmôt, ako aj 3D tlač.

Sme vybavení najmodernejšími CNC obrábacími centrami pre dokonalé a najpresnejšie opracovanie.

• 5 osé centrum SAHOS (BRAY) - X-4000 Y-2200 Z-750
• 5 osé centrum SAHOS (BRAY) - X-3000 Y-1500 Z-750
• 3 osé centrum SAHOS (BRAY) - X-3000 Y-1500 Z-750
• 3 osé centrum HAAS VF4-SS - X-1270 Y-508 Z-635

História

1952

Ernest Konkolovský st. pracuje ako zamestnanec Modelárne ZLH Hronec a jeho nadšenie prechádza neskôr pomaly aj na syna Ernesta Konkolovského ml.

1972

Ernest Konkolovský ml. sa stáva učňom Modelárne ZLH Hronec.

1982

Ernest Konkolovský st. končí svoje pracovné nasadenie ako kontrolór Modelárne ZLH Hronec.

1989

Ernest Konkolovský ml. sa stáva so svojimi schopnosťami majstrom Modelárne ZLH Hronec.

1993

Založenie spoločnosti Modeláreň s.r.o. majiteľom a konateľom Ernestom Konkolovským ml., firma funguje v priestoroch Modelárne ZLH Hronec.

1994

Nové technológie prichádzajú na začiatok do kancelárskych priestorov s novými pracovnými posilami, ako účtovník firmy prichádza Valéria Konkolovská, manželka.

2003

Začiatok budovania nových priestorov, novej haly pre Modeláreň s.r.o. s rozlohou 550m2.

2004

Presťahovanie výroby a firmy do novej haly, výroba modelových zariadení prebieha ručne.

2008

Jún
Syn Erik Konkolovský dedí lásku k modelárenskej profesii a ako nasledovateľ otca prichádza do Modelárne s.r.o. ako zamestnanec, zároveň však rozvíja vo firme potrebu nových technológií a novej éry modernej výroby.

Júl
Nákup nového strojového vybavenia firmy kúpou 1. CNC stroja Rapid, 5 osé CNC obrábanie, zefektívnenie výroby, skrátenie výrobných časov s najvyššou presnosťou výroby.

August Firma prechádza od ručnej výroby modelových zariadení do novej éry technológií CAD/CAM Engineering, čo umožňuje firme rozširovať svoju klientelu aj na nových svetových trhoch.

2010

Rozšírenie strojového parku kúpou ďalšieho CNC stroja, Rapid, 3-osé CNC.

2013

Firma ďalej napreduje a preto ďalej rozširuje strojový park o ďalší CNC stroj Dynamic, 5 osé CNC.

2014

S príchodom strojov je potreba rozšírenia pracovných posíl a priestorov, vzniká projektantská kancelária, nové sklady, nové funkčné miestnosti pre lakovanie, striekanie, povrchovú úpravu modelov

2017

Modernizácia výroby kúpou 3D tlačiarne, zhotovenie modelov veľmi komplikovaných tvarov s veľmi tenkými stenami a mnohými jemnými detailmi i celej konštrukčnej zostavy

2018

V súčasnosti okrem obnovenia webovej stránky a prezentačných materiálov pre lepšiu prezentáciu firmy vo svete je našou neustálou snahou napredovanie a držanie tempa s požiadavkami trhu.

Jún 2018
Pre rozšírenie výroby, skrátenia dodacích termínov, zvýšenia kvality kovových foriem a dielov, nakupujeme nové CNC kovo obrábacie centrum HAAS VF4-SS

Máte záujem o nezáväznú kalkuláciu?
Nechajte si vypracovať

bezplatnú ponuku

Referencie